magazin
A Campfilm társadalmilag releváns témájú filmjeiről, köztük a Természetes fényről és a Visszatérés Epipóba című dokumentumfilmről ismert. A cég…
továbbmagazin
Hogyan lesz A nyaralás egyszerre vicces, de hasonló is a Természetes fényhez? Mitől olyan különlegesek Kurtág György hétköznapjai? Ritkán fordul…
továbbmagazin
Február végén látott napvilágot a hír, hogy Gerő Marcell Karsai vs. Hungary címmel forgat dokumentumfilmet Karsai Dániel ügyvédről,…
továbbhír
Két magyar résztvevője is van az ACE Producers képzéseinek: László Sára (Campfilm) és Petrányi Viktória (Proton Cinema) több héten át dolgozhat Nagy…
továbbhír
László Sára, az Ezüst Medve-díjas Természetes fény, a Visszatérés Epipóba és A létezés eufóriája producere is szerepel a Producers on the Move…
továbbmagazin
A 2007-ben megalakult Campfilm fókuszában főleg magas művészi igénnyel elkészített, társadalmi témákkal foglalkozó dokumentum- és játékfilmek…
továbbhír
Október 11-én, a Duna DOCK workshopjával egyidőben mesterkurzusok is indulnak, az előzetes regisztráció után a vetítések és beszélgetések is online…
továbbmagazin
5 éve működik Magyarországon a Kreatív Európa Program Iroda, azóta számos filmtervet, produkciós céget és projektet támogattak a MEDIA alprogram…
továbbhír
Három hazai gyártású dokumentumfilm is versenyben van a pénteken kezdődő 24. Szarajevói Filmfesztiválon. A fesztivál és a legnagyobb hazai…
továbbfilmhutv
Az EURODOC első fordulóját Magyarországon rendezték meg, így a regionális csoportban 12 magyar dokumentumfilmes fejleszthette a projektjét, a…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéA mi utunk más volt: a jó, és igaz nemzeti jellemvonások klasszikus igenlése. Nagy fizikai tisztelgés az élet fantasztikus lehetőségei elött.